2.3 C
New York kenti
Salı, Şubat 18, 2020
No menu items!
Ana Sayfa 3. Sayfa Alman belediye başkanından DİTİB Camisi'ne geçmiş olsun ziyareti

Alman belediye başkanından DİTİB Camisi’ne geçmiş olsun ziyareti

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinin Northeim kasabası Belediye Başkanı Simon Hartmann, mezarlıkların tahrip edilmesi nedeniyle DİTİB’e bağlı Northeim Camii’nde Müslümanları ziyaret edip geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinin Northeim kasabası Belediye Başkanı Simon Hartmann, mezarlıkların tahrip edilmesi nedeniyle DİTİB’e bağlı Northeim Camii’nde Müslümanları ziyaret edip geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Almanya’daki Aşağı Saksonya eyaletinde yer alan Northeim kasabası Belediye Başkanı Simon Hartmann geçtiğimiz çarşamba günü Müslümanlara ait mezarlıkların ikinci kez tahrip edilmesi üzerine Müslümanları camide ziyaret edip geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Northeim Camisi’ni ziyaret eden Hartmann, yapılan saldırıdan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Saldırıyı kınıyorum. Kabul edilebilecek bir olay değil” dedi. Saldırının sorumlularının bulunmasını istediğini belirten Hartman, Müslümanların üzüntüsünü paylaştıklarını ve yanlarında olduklarını ifade etti. Belediye Başkanı Müslümanlara ait zarar gören mezarlıkların onarım ve temizliğini yaptırıldığını belirtti.

Northeim Camii din görevlisi Zeki İriz, Belediye Başkanı Hartmann ve beraberindeki heyetin ziyaretinden memnuniyet duyduklarını dile getirerek, benzer olayların yaşanmamasını temenni etti. Ziyarette ayrıca Northeim ve Çevresi Kiliseler ve Din İşleri Sorumlusu Jan von Lingen, Belediye Meclisi Üyesi ve Northeim Mezarlıklardan Sorumlu Hans Harrer de hazır bulundu.

Çarşamba günü sabah saatlerinde Müslümanlara ayrılan bölümdeki 13 mezar tahrip edilmiş, faili ya da failleri bilinmeyen saldırı sonucu maddi hasar meydana gelmişti.

Kasım 2018 yılında ise Müslümanlara ait 12 mezar taşına gamalı haç çizilmişti. – BERLİN

- Advertisment -

Most Popular

Tarihe geçen kare! Azerbaycan ve Ermenistan liderleri tarihte ilk kez kamuoyu önünde tartıştı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 56. Münih Güvenlik Konferansı kapsamında düzenlenen bir panelde Dağlık Karabağ sorununu tartıştılar. Aliyev, Ermenistan liderinin...

Ünlü oyuncu Burçin Terzioğlu gönlünü spor hocası Umut Duygu’ya kaptırdı

Oyuncu Burçin Terzioğlu, spor eğitmeni Umut Duygu ile aşk yaşamaya başladı. Birlikte Filipinler'e giden ikilinin aynı dakikalarda paylaştıkları fotoğraflar aşkı ortaya çıkardı.Ünlü oyuncu Burçin...

İstanbul’da GBT sorgusu yapan 3 bekçi bıçaklandı!

İstanbul'un Bahçelievler ilçesinde GBT sorgusu yapan 3 bekçi, kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçakla yaralandı. Boğuşma sırasında bekçiler, saldırganı da silahla vurarak etkisiz hale...

HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç hakkında soruşturma başlatıldı

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Milletvekili Murat Sarısaç hakkında "terör örgütüne yardım ve yataklık, Terörle Mücadele Kanunu 6. maddesine aykırılık ve kamu görevlisine görevinden dolayı...

Son Yorumlar