8.2 C
New York kenti
Çarşamba, Eylül 30, 2020
No menu items!
Ana Sayfa 3. Sayfa Alman belediye başkanından DİTİB Camisi'ne geçmiş olsun ziyareti

Alman belediye başkanından DİTİB Camisi’ne geçmiş olsun ziyareti

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinin Northeim kasabası Belediye Başkanı Simon Hartmann, mezarlıkların tahrip edilmesi nedeniyle DİTİB’e bağlı Northeim Camii’nde Müslümanları ziyaret edip geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinin Northeim kasabası Belediye Başkanı Simon Hartmann, mezarlıkların tahrip edilmesi nedeniyle DİTİB’e bağlı Northeim Camii’nde Müslümanları ziyaret edip geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Almanya’daki Aşağı Saksonya eyaletinde yer alan Northeim kasabası Belediye Başkanı Simon Hartmann geçtiğimiz çarşamba günü Müslümanlara ait mezarlıkların ikinci kez tahrip edilmesi üzerine Müslümanları camide ziyaret edip geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Northeim Camisi’ni ziyaret eden Hartmann, yapılan saldırıdan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Saldırıyı kınıyorum. Kabul edilebilecek bir olay değil” dedi. Saldırının sorumlularının bulunmasını istediğini belirten Hartman, Müslümanların üzüntüsünü paylaştıklarını ve yanlarında olduklarını ifade etti. Belediye Başkanı Müslümanlara ait zarar gören mezarlıkların onarım ve temizliğini yaptırıldığını belirtti.

Northeim Camii din görevlisi Zeki İriz, Belediye Başkanı Hartmann ve beraberindeki heyetin ziyaretinden memnuniyet duyduklarını dile getirerek, benzer olayların yaşanmamasını temenni etti. Ziyarette ayrıca Northeim ve Çevresi Kiliseler ve Din İşleri Sorumlusu Jan von Lingen, Belediye Meclisi Üyesi ve Northeim Mezarlıklardan Sorumlu Hans Harrer de hazır bulundu.

Çarşamba günü sabah saatlerinde Müslümanlara ayrılan bölümdeki 13 mezar tahrip edilmiş, faili ya da failleri bilinmeyen saldırı sonucu maddi hasar meydana gelmişti.

Kasım 2018 yılında ise Müslümanlara ait 12 mezar taşına gamalı haç çizilmişti. – BERLİN

- Advertisment -

Most Popular

Diyarbakır’daki sosyal deneyle gündem olan 13 yaşındaki Mert konuştu: İyilik yapan, iyilik görür

Diyarbakır'da yapılan sosyal deneyde, sosyal medya fenomeninin "Param yok, açım. Bana yemek alabilir misin?" sorusu üzerine tezgahındaki simitlerden veren daha sonra döner ve ayran...

Son Dakika: İdlib’de Türk-Rus ortak devriyesine saldırı

Son dakika: İdlib'de Türk-Rus ortak devriyesine saldırı düzenlendi! Saldırıda TSK'ya ait araçta hafif hasar meydana geldi. Suriye'de İdlib'in güneyindeki M4 karayolunda ortak devriye yapan...

TikTok’da Ceylan akımı! Bir Sivaslı Uğruna şarkısına binlerce klip çekildi

SIk sık değiştirdiği imajı ve şarkılarıyla sık sık gündeme gelen şarkıcı Ceylan'ın 'Bir Sivaslı Uğruna' isimli şarkıcı sosyal medyaya damga vurdu. Binlerce TikTok kullanıcısı,...

İzzet Yıldızhan yardımsever Diyarbakırlı çocuklar için harekete geçti

İki YouTuber, Diyarbakır'da çocuklara aç olduklarını söyleyerek yardım istedi. Çocuklar ise "Açım" diyen YouTuber'lara yemek ısmarlayarak gönülleri fethetti. O anların videosunu izleyen İzzet Yıldızhan...

Son Yorumlar