Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE

Pages

Related Posts

{fbt_classic_header}

Son Dakika:

latest

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Haberler.com'da kutlandı

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü, Yeni Medya bünyesinde bulunan Haberler.com'da kutlandı. Günün önemine ilişkin bir konuşma yapan Haberler...

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü, Yeni Medya bünyesinde bulunan Haberler.com'da kutlandı. Günün önemine ilişkin bir konuşma yapan Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Avukat Bedia Teymur; yasama, yürütme ve yargıdan sonra basının dördüncü güç olduğunu belirterek, "Gazetecilik dünyadaki herhangi bir oluşumu yeniden şekillendiriyor" dedi.

Yeni Medya Elektronik Yayıncılık bünyesinde bulunan Haberler.com ekibi, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü kutladı.

"GAZETECİLİK DÜNYADAKİ HERHANGİ BİR OLUŞUMU YENİDEN ŞEKİLLENDİRİYOR"

Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Avukat Bedia Teymur, "Dünyada bir ülkede siyasi sistemin üç ayağı oluyor; yasama, yürütme ve yargı. Dördüncü ayağı da gayri resmi olarak basındır. Çünkü dünyadaki bütün sosyal olaylar gazetecilerin bakış açılarıyla şekillenmiş ve onların olayları diğer insanlara aktarmasıyla değişmiştir. Gazetecilik dünyadaki herhangi bir oluşumu yeniden şekillendiriyor" ifadelerini kullandı.

"İNTERNET GAZETECİLİĞİNİN HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR"

Haberler.com CEO'su Sümeyra Teymur ise yaptığı açıklamada, "Gazeteciler için böylesine özel günleri anlamlı kılan mesleklerini rahatça icra edebilecekleri bir ortam sağlayabilmektir. Kamuoyunu objektif bir şekilde bilgilendirme görevini üstlenen arkadaşlarımıza bu ortamı sağlayabildiğimiz kanaatindeyim. Ancak bugün gelişen teknolojinin habere yansıyan yüzü olan internet gazeteciliğinin hak ettiği değeri görmediğini düşünüyorum. Adaletsizliğin ortadan kaldırılması ve şartların eşitlenmesi en büyük temennimizdir. Bu vesile ile doğru, tarafsız, kalemini hak, hakikat ve adaletten ayırmayan bütün gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Hiç yorum yok