Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE

Pages

Related Posts

{fbt_classic_header}

Son Dakika:

latest

Kayınvalidesinin kabrinin bulunduğu mezarlıktaki çeşmelerin akmadığını gören damat, sondaj yaparak 21 metreden su çıkardı

Bilecik'te kayınvalidesinin kabrinin bulunduğu mezarlığın çeşmelerinin akmamasından dolayı köylülerin oldukça zor durumda olduğunu gören...

Bilecik'te kayınvalidesinin kabrinin bulunduğu mezarlığın çeşmelerinin akmamasından dolayı köylülerin oldukça zor durumda olduğunu gören çömlek ustası, mezarlık arazisine sondaj yaparak 21 metreden su çıkardı. Vatandaşlara yardımcı olmak istediğini söyleyen usta "buradan su içenlerin duaları ölmüşlerimizin ruhuna değsin" dedi.

Pazaryeri ilçesine bağlı Gümüşdere Köy Mezarlığı'na ziyaretine gelen vatandaşlar mezarlıkta akmayan çeşmeler nedeniyle zorluk çekiyordu. Daha önce köy muhtarlığınca defalarca onarılan ve su boruları yenilenen mezarlık çeşmeleri, yine arızalanınca köylüler susuz kaldı.

Köye komşu köy olan Kınık Köyü'nde çömlekçilik yapan çömlek ustası Osman Menteş ve akrabası Osman Kılıç tarafından mezarlık arazisine yapılan sondaj ile su sorunu giderildi.

"BURADAN SU İÇENLERİN DUALARI ÖLMÜŞLERİMİZE DEĞSİN"

Çömlek ustası Osman Menteş, mezarlık arazisine yaptıkları 21 metrelik sondaj çalışmasında cazibeli bir su bulduklarını anlatarak, "Yakın bir zamanda kayınvalidem vefat etti ve Gümüşdere Köyü mezarlığına defnedildi. Sürekli arızalanan su hattı nedeni ile kabristan ziyaretlerimizde mezarlık çeşmelerinin akmadığını görüyorduk. Başka şehirlerden gelen vatandaşlarda sürekli evinden kova ve pet şişelerini suyla doldurarak mezarlığa getiriyordu. Eşimin kardeşi Osman Kılıç ile ve akrabalarımızla yaptığımız istişareler doğrultusunda buraya çeşme yapma kararı aldık ve sondaj çalışmalarına başladık. Mezarlık arazisine yaptığımız 21 metrelik sondajda güzel cazibeli bir su bulduk. Bu suyu mezarlık hattına bağlayacağız. Mezarlık alanı geniş olduğu için birkaç yere daha çeşme yapmak istiyoruz. Emeği geçenlerin, bundan sonra buradan su içeceklerin duaları, içilen suların her bir damlası ölmüşlerimizin ruhuna değsin inşallah" dedi.

Hiç yorum yok