Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE

Pages

Related Posts

{fbt_classic_header}

Son Dakika:

latest

Şişen cep telefonu bataryası teknisyenin elinde bomba gibi patladı, o anlar kamerada

Van'da cep telefonu satışı ve tamiri yapan bir dükkanda, tamir için getirilen cep telefonu bomba gibi patladı. Teknisyenin telefonun ark...

Van'da cep telefonu satışı ve tamiri yapan bir dükkanda, tamir için getirilen cep telefonu bomba gibi patladı. Teknisyenin telefonun arkasını açmasıyla birlikte yaşanan patlama, iş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Van'da cep telefonu satışı ve tamiri yapan bir dükkanda yaşanan olayda cep telefonunun bataryası şişen müşteri, telefonun bataryasını değiştirmek için cep telefonu tamircisine getirdi. Tamirci, tamir için telefonun arkasını açtığı sırada batarya bir anda patlayarak alev aldı.

TAMİRCİNİN ELİNDE PATLADI

Telefon tamircisi, alev alan bataryayı saniyeler içinde yere doğru fırlattı. Telefon tamirci canını zor kurtarırken, bataryadan yükselen alevler ise gömleğinin bir kısmını yaktı. Bataryanın patlaması ve yaşanan panik anı ise iş yerinin güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

BOMBA ETKİSİ YARATTI

Olayı anlatan cep telefonu tamir teknisyeni Orhan Aköz, bataryası şişen telefonun arka kapağını açtığı anda alev aldığını belirtti. Patlama ihtimalini bildiği ve titiz çalışmasına rağmen bataryanın patladığını ifade eden Aköz, "Patlayan batarya bize bir zarar vermedi. Ancak evde, iş yerinde bu şekilde şişen bataryalı telefon kullananlar daha büyük tehlikelere maruz kalabiliyor. Bu yüzden vatandaşların dikkatli olmasını istiyoruz. Elektronik cihazlarda şişen batarya olursa bir an önce yetkili servislere başvursunlar. Çünkü bu bataryalar patladığında bomba etkisi oluşturuyor. Böyle bir duruma düşmemek için cep telefonu, tablet ve bilgisayar bakımlarının zamanında yapılmasını istiyoruz" dedi.

Hiç yorum yok