Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE

Pages

Related Posts

{fbt_classic_header}

Son Dakika:

latest

BURCU ESMERSOY'UN DOLGU MERAKI

Burcu Esmersoy'un sunduğu "Burcu ile Hafta Sonu" programına konuk olan Dermatoloji ve İmmünoloji Uzmanı Prof.Dr.Başak Kandi yü...

Burcu Esmersoy'un sunduğu "Burcu ile Hafta Sonu" programına konuk olan Dermatoloji ve İmmünoloji Uzmanı Prof.Dr.Başak Kandi yüz dolgusu ve dolgu dünyasındaki son gelişmeleri anlattı.Burcu Esmersoy programda kendisininde merak ettiği ve özellikle son zamanlarda güzellik alanındaki en çok kullanılan dolgu yöntemleri hakkındaki soruları sordu.

Günümüzde en popüler dolguların Mesofiiller kalıntı bırakmayan dolgu olduğunu belirten Prof. Dr. Başak Kandi özellikle FDA'nın onayladığı BDDE oranının en düşük olduğu dolguları tavsiye etti.Kandi: "BDDE oranının düşük olması yapılan dolgunun güvenli olduğunun en buyuk kanıtıdır.Mesofiller dolgu gurubunda bu oran 0.1 den daha küçüktür. Dolguların yapıldıktan sonra cilt altında kalıntı bırakmasına neden olan etken maddeler var& ; eğer bu maddenin dolgu içerisindeki miktarı fazla ise dolgunun etkisi bitse bile kalıntı dediğimiz cilt altında nodüller bırakır ki bu hiç istenmez.Eger bu etken madde düşük miktarda ise kalıntı bırakmaz." diyerek& ; konuya dikkat çekti.

Hiç yorum yok