Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE

Pages

Related Posts

{fbt_classic_header}

Son Dakika:

latest

Ermeni siyasetçi Liparityan, Paşinyan'a seslendi: Türkiye ile ilişkileri düzelt yoksa başka yere taşınmamız gerekebilir

Ermenistan'ın ilk cumhurbaşkanı Levon Ter Petrosyan'ın siyasi danışmanı Zhirayar Liparityan, Dağlık Karabağ'da alınan ağır yenil...

Ermenistan'ın ilk cumhurbaşkanı Levon Ter Petrosyan'ın siyasi danışmanı Zhirayar Liparityan, Dağlık Karabağ'da alınan ağır yenilgi sonrası Nikol Paşinyan'a çağrıda bulundu. Ermenistan'ın Türkiye ile ilişkileri düzeltmesi gerektiğine vurgu yapan Liparityan, "Yoksa çantaları toplayıp başka bir yere taşınmamız gerektiğine inanıyorum" dedi.

Dağlık Karabağ'da alınan ağır yenilginin faturası Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'a kesilirken, Ermeni siyasetçi Zhirayar Liparityan Erivan yönetimine, Türkiye ile ilişkilerin düzeltilmesi konusunda çağrıda bulundu.

"ÇANTALARI TOPLAYIP BAŞKA YERE TAŞINMAMIZ GEREKEBİLİR"

Ermenistan'ın ilk cumhurbaşkanı Levon Ter-Petrosyan'ın danışmanlarından, 1990'lı yıllarda Karabağ müzakerelerine katılan Zhirayar Liparityan, Dağlık Karabağ yenilgisi sonrası Erivan yönetimine tavsiyelerde bulundu.

Liparityan Ermenistan'ın Azerbaycan ve Türkiye ile ilişkileri normalleşmesi gerektiğini ifade ederek, "Ermenistan'ın Azerbaycan ve Türkiye ile ilişkilerini normalleştirmesi gerekir. Yoksa çantaları toplayıp başka bir yere taşınmamız gerektiğine inanıyorum" dedi.

Zhirayar LiparityanKOMŞULARI DÜŞMAN GÖRMEYEN HÜKÜMETE İHTİYAÇ VAR

Liparityan, Nikol Paşinyan hükümetini eleştirerek, Ermenistan'ın komşularını düşman olarak görmeyen bir hükümete ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Liparityan açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: "Ermenistan herkesle bağları normalleştirmeli, çünkü sonuçta bu güvenliği sağlıyor. Mevcut tutum devam ederse, nefret ve korku galip gelecektir. Bu iki ana duygu analiz edilmezse Ermenistan stratejisinin temeli olacak. Komşularla ilişkiler kurmak, Azerbaycan ve Türkiye ile doğrudan konuşmak, komşuları anlamayı öğrenmek, bir şeye neden 'hayır' cevabını verdiklerini anlamak gerekiyor. Bu, düşmanca tavır değil, komşunuzla iletişim kurduğunuza ve onun sorunlarını anladığınıza dair güven verecektir.

Hiç yorum yok