Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE

Pages

Related Posts

{fbt_classic_header}

Son Dakika:

latest

Özdemir Erdoğan'dan rahmetli Zeki Müren'e sert sözler: Kötü bir rol modeldi, onu izleyen çocuklar travma yaşadı

Söz yazarı ve besteci Özdemir Erdoğan, son verdiği röportajda 24 yıl önce hayatını kaybeden Zeki Müren hakkında "İnsanlarımız Zeki Müre...

Söz yazarı ve besteci Özdemir Erdoğan, son verdiği röportajda 24 yıl önce hayatını kaybeden Zeki Müren hakkında "İnsanlarımız Zeki Müren'i çocuklarıyla birlikte izledi. Onu izleyen küçük erkek çocuklar travma yaşadı çünkü kötü bir rol modeldi" ifadelerini kullandı.

2020 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Ödül Töreni'nde müzik dalında büyük ödüle layık görülen Özdemir Erdoğan, Posta'ya verdiği röportajda Zeki Müren hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"EŞCİNSEL KİŞİDEN RAHATSIZ OLMAM AMA ÖRNEK OLUYORSA ZARARLIDIR"

Rahmetli Zeki Müren hakkında "Madam" ifadelerini kullanan Erdoğan, sözlerinin hatırlatılması üzerine "Bakın, Zeki Müren ilk defa 1950'de piyasaya çıkmıştır ve o Türkiye'nin ilk rol modelidir. İnsanlarımız onu küçük erkek çocuklarıyla birlikte televizyonda seyretti. Ve onu izleyen erkek çocuklar travmalar yaşadı. Kötü bir rol modeldi. Sonradan bir sürü Zeki Müren'in taklitçileri çıktı. İnsanlar ona özendi. Ben bir insanın eşcinsel olmasından rahatsız olmam ama eğer bu, toplum önünde örnek olacak şekilde kullanılıyorsa zararlıdır.

"FERDİ ÖZBEĞEN DE EŞCİNSELDİ AMA AFİŞE ETMEDİ"

"Zeki Bey, bunu kullanıyor muydu sizce?" sorusu üzerine açıklamalarına devam eden Özdemir Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: "Elbette. Ferdi Özbeğen de eşcinseldi ama efendi efendi davrandı. Bir gün bile eşcinselliğini afişe etmedi. Kendi inançları ve kendi dünyasında efendi gibi öldü, gitti."

"ZEKİ MÜREN KÖTÜ BİR ROL MODELDİ"

"Bakın mesela Bülent Ersoy, çok daha namuslu, çünkü o kadın oldu. Yani erkek çocuklara kötü örnek olmadı. 'Ben böyle hissediyorum' dedi ve gitti kadın oldu. Bu kadına kimse bir şey diyemez ama Zeki Müren kötü bir rol modeldi. Aklı başında olan herkes böyle düşünür. Bugün erkekler mini etek giyip oje sürse, makyaj yapsa hoş karşılanır mı? Hem bu tehlikeyi kabul ediyorsunuz hem de sanat uğruna bunu görmezden geliyorsunuz... Bana kalırsa bu büyük bir sahtekarlık ve çelişkidir. Bunu konuşmamak ahlaksızlıktır. Siz böyle bir tehlikenin varlığını kabul ediyorsunuz ama sanat uğruna ağzınızı açıp tek kelime etmiyorsunuz. Bir tek Özdemir Erdoğan konuşuyor."

"ZEKİ MÜREN'İ EVRENSEL SANATÇI OLARAK GÖSTERENLER AHLAKSIZDIR"

"Bir 'Sanat Güneşi'nden bahsediyorsunuz. Ayrıca o da 'Devlet Sanatçısı' unvanını aldı. Kendisine "Paşa" deniyordu" sözlerinden sonra çıkışan Erdoğan, ifadelerine şöyle devam etti: "Hayır! 'Sanat Güneş'i ifadesini ona ne devlet ne halk verdi. Bizzat kendi kendine yakıştırdı. Çünkü müthiş bir şöhret hırsı vardı. Bilmediğiniz çok şey var. 'Paşa deniyordu' diyorsunuz. Bir tek asker çıkıp da bir şey demedi. Nedir paşa? Bir asker ortamında en yüksek ve en şerefli yerdir. Onu bile kullandı, her şeyi kullandı. Buna karşı çıkıyorum. İlk çıktığı seneler sesi iyiydi ama bu kişiyi günümüzde hala evrensel bir sanatçı gibi gösterenler ahlaksızdır.

Hiç yorum yok