Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE

Pages

Related Posts

{fbt_classic_header}

Son Dakika:

latest

Sevgilisinin kız kardeşini defalarca kez bıçaklayan şahıs, kadını 'öldü' diye bırakmış

Antalya'da kız arkadaşının kardeşini, defalarca kez bıçaklayıp ağır şekilde yaralayan şahıs, kadının öldüğünü zannedip bıraktığı ortaya ...

Antalya'da kız arkadaşının kardeşini, defalarca kez bıçaklayıp ağır şekilde yaralayan şahıs, kadının öldüğünü zannedip bıraktığı ortaya çıktı. Mucize eseri kurtulan kadın, "Sanık beni öldürmek için çaba sarf etti. Benden ses çıkmayınca öldüğümü zannedip iş yerinin içine girdi" dedi.

Antalya Konyaaltı'nda 25 Ağustos günü öğle saatlerinde meydana gelen olayda, Süleyman Tümbek isimli şahıs, otomobiliyle bir binanın giriş katındaki güzellik salonuna geldi. Tümbek geldiği salonda, kız arkadaşı Şennur N'nin o sırada balkonda oturan kardeşi Şenay Y'yi, boyun ve karın bölgesinden bıçakladı.

KIZ ARKADAŞINI DA TEHDİT EDEREK KAÇTI

Şennur N'nin tüm engelleme çabalarına rağmen bıçaklamaya devam eden Tümbek, kız arkadaşını da tehdit ederek olay yerinden kaçtı. Ağır yaralanan Şenay Y. hastaneye kaldırılırken, polis ekipleri Süleyman Tümbek'i bir gün sonra saklandığı adreste yakalayarak gözaltına aldı. Polisteki işlemlerinin ardından Tümbek, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

"ŞENAY İLE KARDEŞ GİBİYDİK"

Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Süleyman Tümbek, "Olay günü, Şennur telefonda bana 'Seninle konuşacak bir şeyim yok' dedi. Telefonu kapattıktan sonra bir daha açmadı. Öğleye doğru çalıştığı iş yerine gittim. Şenay Y. bana alaycı bir şekilde 'Ablam seni kullanıyor. Ben seni ayıracağım' dedi. Sonrasında Şenay üzerime gelince elektrikçi olmam sebebiyle arka cebimde taşıdığım çakı bıçağını çıkardım ve aramızda arbede çıktı. Bu sırada elim bıçakla kesildi. Bıçak Şenay'ın kulağına denk gelmiş. Devamında Şenay tekrar üzerime gelince elimdeki bıçak onun karın kısmına isabet etmiş. Şenay bu şekilde yaralanmıştır. Şennur ise 'Yapma' diye yanımıza geldi. Şennur'u kesinlikle darp etmedim. Şenay ile Şennur'dan önce abi-kardeş gibiydik. Kendisini Şennur ile birlikte soframızdan ayırmadık. Ben öldürme kastıyla hareket etmedim" ifadelerinde bulundu.

"KESECEĞİM SİZİ"

Olay günü öğleye kadar çalıştığını sanığın aramalarına cevap vermediğini kaydeden şikayetçi Şennur N, "Öğle saatlerinde ben müşteriyle ilgilenirken balkondan ses geldiğini duydum. Bağırma sesiydi. Sanığı gördüm ve dışarı çıktım. Bir an içeriye tekrar döndüm. Ne yapmam gerektiğini düşündüm. Sanığın bıçağı Şenay'a sapladığını gördüm. Küfrediyor, 'Keseceğim sizi' diyordu. Ben 'Ne yapıyorsun?' dedim. Elindeki bıçakla bana tepki verdi. Dirseğiyle karın kısmıma vurduktan sonra oradan ayrıldı. Giderken de 'Bu burada bitmeyecek' diyerek tehdit etti. Şikayetçiyim" dedi.

"BENDEN SES ÇIKMAYINCA ÖLDÜĞÜMÜ ZANNETTİ"

Sanığın öldürme amacıyla salona geldiğini belirten Şenay Y, şöyle konuştu: "Sanık ablamla birlikte olduğu dönemlerde bana ve aileme hakaret içerikli mesajlar atıyordu. Biz de onun numarasını engelledik. Ayrıca 3 kez benim evimi bastı. Şikayetçi oldum. Davalarım sürüyor. Olay günü de iş yerinde müşterim vardı. Öğle saatinde birlikte balkona çıktık. Kahve içiyorduk. Elimdeki telefona bakıyordum. Sanık bir anda elindeki bıçağı bana saplamaya başladı. Ardından Şennur'un sesini duydum. Yere yığıldım. Sanık Şennur'a 'Sıra sana gelecek' dedi. Dönüp bana baktığında kendimde olduğunu gördü. Bıçağı karın bölgeme tekrar sapladı. Kulak ve kafamın haricinde, beni karın bölgemden 6 kez bıçakladı. Bıçağı büyüktü. Sanık beni öldürmek için çaba sarf etti. Benden ses çıkmayınca öldüğümü zannedip iş yerinin içine girdi. Ablamı darp ettiğini gördüm. Şennur'a, seni öldüreceğim. Senin aileni yok edeceğim" diye bağırıyordu. Sonra kaçtı."

"MAHKEMEDEN UMUTLUYUZ"

Gazetecilere açıklamada bulunan mağdur kadınların avukatı Asya Şahin, sanığın 'kasten öldürmeye teşebbüs', 'gece vakti yağma', 'mala zarar verme', 'basit yaralama', 'hakaret' ve 'basit tehdit' suçlarından yargılandığını kaydetti. Şahin, "Mahkemenin en doğru kararı vereceğinden umutluyuz. Bu konuda inancımız tam. Bizler, artık toplumumuzun kanayan yarası olan kadına karşı şiddetle hep birlikte mücadele edeceğiz. Kadınların tek isteği, tek talebi 6284 sayılı kanunun etkin bir şekilde uygulanması" diye konuştu.

Hiç yorum yok