Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE

Pages

Related Posts

{fbt_classic_header}

Son Dakika:

latest

Termal Yüz Tanıma Özellikli Raspberry Projesi

Son yılların en başarılı elektronik projelerinden biri Raspberry ile geliştirilen uygulamalar çok fazla. Çocuklar için hobi ürünlerinden tut...Son yılların en başarılı elektronik projelerinden biri Raspberry ile geliştirilen uygulamalar çok fazla. Çocuklar için hobi ürünlerinden tutun ki endüstrilerde bile Raspberry projelerine denk gelmekteyiz. 

Bu projelerden en şaşırtıcı olanlarından birini ise www.internetdevri.com sitesi paylaştı. Paylaşılan içerikte : https://www.internetdevri.com/raspberry-pi-4-ile-termal-yuz-tanima-projesi/ adım adım Raspberry PI 4 ile nasıl proje geliştirileceği yazılmış. Video ile destekelenen yazıda gerekli parçaların nereden temin edileceğine dair bağlantılar yer alıyor. 

Projenin kod tarafı ve bağlantı ekipmanlarına dair linkler yazı içinden erişilecek şekilde eklenmiş. Bu bilgi için görüştüğümüz internet devri yetkililerinin internet konusunda birçok projeye imza attığını öğrendik. Sahip oldukları birçok değerli alan adının yanısıra bazı küçük çaplı web sitesi ve mobil uygulamalarada yatırım yaptıklarını site içersinden paylaşmışlar. 

Raspberry Proejesini ise tamamen geliştiricilere, mühendislik öğrencilerine yardımcı olmak için hazırladıklarını, son zamanlarda ortaya çıkan pandemi yüzünden yurtdışından çok fazla sayıda termal kamera alınmasının ve bunun sonucu yurtdışına çıkan dövizlere engel olmak için bu tarz projeleri paylaştıklarını ifade ettiler. 

Paylaşımlarında Meyer firması tarafından geliştirilen, meyer yüz tanıma sistemi ve meyer personel devam kontrol sistemiyle uyumlu çalışacak şekilde tasaralanan yüz tanıma cihazı örnek verilmiş. Cihaza ait bilgiler burada https://www.meyer.com.tr/termal-kamera-korona-atesolcer.htm . Firmanın kendilerine yardımcı olduğu bildirilsede fiyat konusunda bilgi verilmemiş. Profesyonel seviyedeki bu cihazın modül olarak geliştirildiği düşünülünce çok da ucuz olacağı düşünülmemekte. 

Sektörde bu tarz geliştirmeye açık projelerin daha çok artmasını, mühendislik fakültelerinden ziyade lise hatta ilk okul öğrencilerine bu tarz küçük geliştirilmesi kolay projeler konusunda destek verilmesi gerektiğini belirten internet devri site yöneticileri bu tarz paylaşımlarının artarak devam edeceğini bildirdi. 

Bizlerde basında bu tarz özellikle eğitime destek veren ücretsiz oluşumları destekleyeceğimizi bildirmek isteriz. Bu sayede ücretsiz bir şekilde kişisel gelişimi sağlayan bu tarz projeler için bir sosyal sorumluluk projesine ortak olmuş olacağız. Bir nevi basın sponsoru olmayı canı gönüşten istiyoruz diyebiliriz. Eğer sizlerinde bu tarz projeleri varsa yorumlar kısmına yazarsanız bizlerde projenizi basında bugün sayfasından paylaşmaya özen göstereceğiz. Projelerinizi son derece iyi anlatan düzgün bir Türkçe ve imla kurallarına dikkat edilerek yazıldığına emin olmalısınız. Lütfen resim ve videolarlada destek verirseniz yayınlamaktan onur duyarız. 


Arkadaşlara ve bu tarz proje geliştiren herkese başarılar. 

Hiç yorum yok