Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE

Pages

Related Posts

{fbt_classic_header}

Son Dakika:

latest

Acılı ailelerin adli tıp önündeki acı bekleyişi sürüyor

Acılı ailelerin adli tıp önündeki acı bekleyişi sürüyor Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristlerce şehit edilen 13 ask...

Acılı ailelerin adli tıp önündeki acı bekleyişi sürüyor Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristlerce şehit edilen 13 asker, polis ve vatandaşların otopsi işlemleri sürüyor.

Acılı ailelerin adli tıp önündeki acı bekleyişi sürüyor

MALATYA - Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristlerce şehit edilen 13 asker, polis ve vatandaşların otopsi işlemleri sürüyor. Çocukları PKK'nın elinde olan ailelerin ise kimlik tespitleri sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın Kuzey'inde gerçekleştirilen harekatta bir mağara da şehit edilmiş olarak bulunan 13 polise askerin otopsi işlemleri Malatya'da devam ediyor. Şehitlerden Malatyalı Astsubay Semih Özbey'in naaşı işlemlerinin ardından Şehir Mezarlığı'nda defnedilirken, aileleri tarafından kimlik tespitleri yapılan şehitlerin cenazeleri ise Şehir Mezarlığı Morguna kaldırılıyor.

Kimlikleri tespit edilen 10 şehidin naaşlarının Malatya Şehir Mezarlığı Morguna kaldırılırken, çocukları tespit eden aileler ise gözyaşlarına boğuldu. Terör örgütüne lanet okuyan aileler güçlükle ayakta durabildi.

Bu arada Şehit Semih Özbey'in cenaze töreninin ardından Adli Tıp Grup Başkanlığına gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Malatya Valisi Aydın Baruş, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak'ta burada bekleyen şehit ailelerine taziyede bulundu.

Otopsi işlemleri tamamlanan şehitlerin ise Şehir Mezarlığı'ndaki cenaze işlemlerinin ardından memleketlerine yollanacağı öğrenildi.

Hiç yorum yok