Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE

Pages

Related Posts

{fbt_classic_header}

Son Dakika:

latest

Annesinin yıllar önce söyledikleriyle hayatı değişen mühendis, gerçek babasının peşine düştü

Bursa'da 56 yaşındaki yüksek mühendis Hakan Yılmaz'ın annesi 12 yıl önce babasının başka birisi olduğunu söyledi. Annesinin bu sözle...

Bursa'da 56 yaşındaki yüksek mühendis Hakan Yılmaz'ın annesi 12 yıl önce babasının başka birisi olduğunu söyledi. Annesinin bu sözleri üzerine gerçeğin peşine düşen Yılmaz, babası olduğunu iddia ettiği vefat eden iş insanının yakınlarından tehditler aldığını ileri sürdü. Yılmaz, amacının para değil, gerçek olduğunu da söyledi.

Bursa'da 56 yaşındaki yüksek mühendis Hakan Yılmaz'ın, annesinin 12 yıl önce kendisine söylediği babasının başka birisi olduğu iddiasına ilişkin açtığı babalık davasının ilk duruşmasında tanıklar dinlenildi.

5. Aile Mahkemesindeki duruşmaya, davacı Hakan Yılmaz'ın, babası olduğunu öne sürdüğü 2007 yılında vefat eden tekstilci iş insanının yanında çalışan 3 kişi ile taraf avukatları katıldı.

PARA İSTEDİĞİ İDDİASI

Tanık olarak dinlenilen çalışanlar, eski patronları vefat ettikten sonra bazılarının, akrabası olduğunu ileri sürerek şirkete gelip para istediklerini iddia etti. Mahkemenin hakimi, iş insanının mezarının açılarak DNA örneği alınıp alınamayacağına ilişkin karar verilebilmesi için diğer tanıkların da dinlenilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

BÜYÜK ŞOK YAŞADI

Yılmaz, dava sürecine ilişkin yaptığı açıklamada, 2009'da riskli bir ameliyata girmeye hazırlanan annesinden, babasının başka birisi olduğu iddiasını duyunca büyük şok yaşadığını belirtti.

İŞ İNSANININ OĞLUYMUŞ

Soyadını annesinin ilk eşinden aldığını aktaran Yılmaz, "Annem bana ilk evliliğinin ardından dini nikahla kısa süre yaşadığı iş insanının oğlu olduğumu söyledi. Annemin üçüncü eşi, beni ilk eşinden sanarak büyütmüştü." dedi.

TEHDİTLER ALDIĞINI İDDİA ETTİ

Yılmaz, bu iddianın peşine düştüğünü, 2010'da açtığı babalık davası devam ederken iş insanının bazı yakınlarından tehditler aldığını ileri sürdü.

"YENİDEN DAVA AÇTIK"

Bunun üzerine yaklaşık 2 yıl sonra davayı geri aldığını dile getiren Yılmaz, "Bu davada henüz DNA örneği istenmemişti. Birkaç yıl sonra Anayasa Mahkemesinin kararıyla babalık davası tekrar açılabilince ve bizi tehdit edenlerin başında gelen kişinin vefatı üzerine geçen yıl yeniden dava açtık." ifadelerini kullandı.

"BU SAATTEN SONRA MADDİ BİR AMACIM YOK"

Soy bağını öğrenmek istediğini anlatan Yılmaz, "56 yaşındayım, bu saatten sonra maddi bir amacım yok. En azından nüfus cüzdanıma gerçek babamın kim olduğunun yazılmasını istiyorum." diye konuştu.

MEZARININ AÇILMASINI TALEP EDİYORLAR

Hakan Yılmaz ayrıca, 44 yaşına kadar gerçek babası bildiği annesinin ilk eşinin mezarının açılıp DNA örneklerinin karşılaştırılmasını da talep ettiklerini, bu sürecin de Isparta'da sürdüğünü sözlerine ekledi.

Hiç yorum yok