Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE

Pages

Related Posts

{fbt_classic_header}

Son Dakika:

latest

Çanakkale açıklarında Ro-Ro gemisinde yangın çıktı

Çanakkale açıklarında, İtalya'nın Trieste Limanı'na seyir halindeki Ro-Ro gemisinde yangın çıktı. Bozcaada açıklarına gelen gemideki...

Çanakkale açıklarında, İtalya'nın Trieste Limanı'na seyir halindeki Ro-Ro gemisinde yangın çıktı. Bozcaada açıklarına gelen gemideki yangına iki yönden müdahaleye ediliyor. Gemide, 22 personel ve 2 yolcu ile 220 araç bulunuyor.

İstanbul Tuzla Limanı'ndan hareket eden ve Çanakkale Boğazı yönüne ilerleyen Türk bayraklı 193 metrelik "Gallipoli Seaways" isimli geminin ana güvertesinde personel tarafından duman fark edildi.

Ayvacık ilçesi Babakale köyüne 35 mil uzaklıkta bulunan geminin kaptanı, Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri ile iletişime geçerek yangın çıktığını bildirdi.

26 bin 525 grostonluk geminin bulunduğu bölgeye güvenlik amacıyla Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait "Kurtarma-4" ve "Kurtarma-10" römorkörü gönderildi.

YANGINA MÜDAHALE EDİLİYOR

Bozcaada açıklarına gelen gemideki yangına iki yönden müdahaleye ediliyor. Gemide, 22 personel ve 2 yolcu ile 220 aracın bulunduğu öğrenildi.

RO-RO GEMİSİ NEDİR?

Ro-ro gemisi, tekerlekli araç taşımacılığında kullanılan gemilerdir. İngilizce 'roll on roll off' kelimesinden türetilmiştir. Uluslararası kara yolu taşımacılığında mesafeleri kısaltan ve ulaşımı kolaylaştıran bir çözümdür.

Hiç yorum yok