Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE

Pages

Related Posts

{fbt_classic_header}

Son Dakika:

latest

Hukukçular Derneği'nden bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki Açıklaması

Hukukçular Derneği, bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki gösterdi. Hukukçular Derneği, bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki gö...

Hukukçular Derneği, bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki gösterdi.

Hukukçular Derneği, bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki gösterdi.

Derneğin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Demokrasi ve hukuku hedef alan bildiriye karşı, demokrasi ve hukukun yanındayız" denildi.

Derneğin kurulduğu günden bu yana, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik düzenini, hukuku ve milletin iradesini hedef alan darbelerin ve her türlü gayri hukuki müdahalelerin karşısında durduğuna vurgu yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Derneğimiz geçmişte olduğu gibi bugün de, gayri hukuki yollardan, demokrasiyi, hukuku ve millet iradesini hedef alan her türlü müdahalenin karşısında durmaya devam edecek ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan yasal sürecin takipçisi olacaktır."

Bir internet sitesinde, bazı emekli amirallerin imzasıyla yayımlanan ve hazırlayanlar hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılan açıklamada, Montrö Sözleşmesi'nin tartışma konusu yapılmasına neden olabilecek her türlü söylem ve eylemden kaçınılması gerektiği belirtilmişti.

Açıklamada ayrıca, basında ve sosyal medyada yer alan "kabul edilemez" nitelikteki bazı görüntülerin üzüntü kaynağı olduğu belirtilerek, "TSK ve Deniz Kuvvetleri'ni Atatürk'ün çizdiği çağdaş rotadan uzaklaşmış gösterme çabaları" kınanmıştı.

Açıklamada, "Aksi halde, Türkiye Cumhuriyeti, tarihte örnekleri olan, bunalımlı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşama risk ve tehdidi ile karşılaşabilecektir." ifadeleri yer almıştı.

Hiç yorum yok