Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE

Pages

Related Posts

{fbt_classic_header}

Son Dakika:

latest

İngilizce Basit Hikayeler

Kişisel gelişim için her zaman kitap okunması gerekmektedir, aslında kitap okunması için bir sebepte aranmaması gerekmektedir. aslında konum...

Kişisel gelişim için her zaman kitap okunması gerekmektedir, aslında kitap okunması için bir sebepte aranmaması gerekmektedir. aslında konumuz bir web sitesi ve kısa basit hikayeler ama bizler her fırsatta daha çok kitap okunmasını tavsiye ediyoruz.  
Kişisel gelişimin bir diğer önemli durağıda İngilizce öğrenmek. Globalleşen dünyada mesleğinizle alakalı olsun olmasın geniş kaynaklara sadece İngilizce sayesinde ulaşabilirsiniz. Artık çiftçiler youtube girip tarımla ilgili videolara ulaşabiliyor. Ancak İngilizce yetersizliğinden dolayı sadece video içeriğinde görüldüğü kadarını anlayabiliyorlar .Yazılım yada tıpla ile ilgili sektörleri ve bunlara İngilizcenin katkılarını geçtik, tarımda İngilizce bilmenin faydasını anlatıyoruz. 

İngilizce öğrenmenin önemli aşamalarından biride bol bol İngilizce içerik okumatır. Bu konuda kitap birinci tavsiyemiz olsada ne yazık ki  kitap okuma alışkanlığımız zayıf. Birde başka bir dilde olunca bu durum iyice azalıyor. 

İngilizce öğrenen ve hikaye okumak isteyenler için harika bir siteden bahsetmek istiyoruz. Eğer kitapları okurken sıkılıyorsanız bu hikayeler daha kısa. Kitaplardaki anlatım çok uzun ve karmaşık ise bu hikayelerdeki içerikler son derece kısa ve anlaşılır. 

Sitede çalışma yöntemi olarak önce hikayeyi hiçbir kelimeyi çevirmeden anlayabildiğiniz şekilde okuyun deniliyor. 

İkinci aşamada bilmediğiniz kelimeleri çıkararak tekrar okuyun diyor. 

Üçüncü aşamada ise çevirinizi alt kısımda bulunan ve site tarafından verilen Türjçe içerik ile karşılaştırmanız tavsiye ediliyor. 

Son aşamada ise aşağıda verilen Türkçe içeriği İngilizceye çevirmeye çalışmanız tavsiye ediliyor. 

Site:  https://ingilizcehikayeler.net/

Hiç yorum yok